Blogs
Ieguldi izglītībā!

Izglītība un zināšanas ir jebkura cilvēka galvenā vērtība, jo bez tās mūsdienās nav iespējams veikt pat nekādas pamatdarbības, kur nu vēl uzsākt biznesu vai veikt kādu, cilvēcei nozīmīgu darbu. Mūsu smadzenes ir veidotas tā, lai tās varētu uzsūkt pēc iespējas vairāk informāciju un mācīties no šīs informācijas, lai atrastu dažādas sakarības starp dažādiem datiem un beigu beigās izveidotu zināšanu koku ar to, ko tu saproti un, ko nesaproti. Cilvēkam ir jāiemācās lielākā daļa no zināšanām un prasmēm un iedzimtas ir tikai pamatlietas, kā elpošana ēšana un iekšējo orgānu darbība, bet visas pārējās lietas sākot no staigāšanas līdz roku kustināšanai mums ir jāiemācās. Un mums pat ir jāiemācās, kādā veidā labāk un efektīvāk mēs varam mācīties un tas jau ir daudz sarežģītāk.

Izglītība mūsdienās noteikti vairs nav tikai skola un augstskola, bet tā ir nemitīga sevis un savu prasmju pilnveidošana, kur katram pašam ir jāatrod priekšmeti, kas viņam interesē un jāmeklē informācija par šiem priekšmetiem dažādu lekciju, rakstu un zinātnisko grādu formātā un jāmēģina saprast, ko pasaules gaišākie prāti šajā jomā ir atklājuši pirms tevis un, iespējams, jāmēģina atklāt arī kaut ko jaunu. Protams, nekas nenotiek ātri un lai kādu prasmi vai nozari apgūtu ir vajadzīgs ļoti daudz laika un dažās nozarēs, lai kļūtu par pasaules klases speciālistu ir vajadzīgas līdz 10 tūkstošiem stundu, lai kļūtu par vienu no labākajiem šīs nozares pārstāvjiem un tas ir aptuveni 10 gadi intensīva darba, ja dienā tiek veltītas pāris stundas šīs prasmes attīstībai un mācībām.

Mums visiem ir jāsaprot, ka mūsdienās, bez lieliem zinību krājumiem pasaulē sasniegt kaut ko lielu būs ļoti grūti un tāpēc, kamēr tu vēl esi jauns lielāko atdevi tavai nākotnei dos tieši naudas ieguldīšana savās zināšanās sākot no grāmatu pirkšanas līdz dažādu lekciju apmeklēšanai. Zināšanu iegūšana ir iespējama daudz un dažādos veidos, un katram pašam ir jāsaprot, kādā formātā viņš var šīs zinības iegūt ātrāk un vieglāk, jo, kur vienam daudz vieglāk būs klausīties audio grāmatas, tur citam vieglāk būs lasīt pašu grāmatu, un noteikti, ka savā zinību iegūšanas laikā tev būs jāpielieto visas šīs metodes. Tāpēc pirmais, ko vajadzētu darīt ir piestrādāt pie savām lasīšanas un klausīšanās prasmēm, lai nākotnē varētu visas šīs zināšanas uzņemt daudz lielākā ātrumā nekā tu to varētu darīt pašlaik.

Ir ļoti labi, ja cilvēks jau no agra vecuma saprot, ka zinības un zināšanas ir jāuzstāda kā prioritāte un viss, kas notiek tev apkārt ir jāuztver, kā iespēja mācīties un iegūt jaunas zinības. Pat tad, ja tev apkārt notiek kāda ķibele vai tev kāda lieta nesanāk, tad tev vajadzētu no šīs lietas mācīties un uztvert to, kā iespēju analizēt, kas nogāja greizi un kā nākamreiz varētu darīt savādāk, lai tā nenotiktu atkārtoti. Protams, pēc neveiksmes ir ļoti grūti atgūties un uzreiz uzsākt atkal mācīties vai darīt to pašu lietu, bet tā tam vajadzētu būt un bez neveiksmēm nebūs iespējams neko šajā dzīvē panākt.

Tāpēc turpiniet mācīties, uzņemt informāciju un kļūstat gudrāki, lai varētu izmainīt pasauli uz labo pusi!

About

Categories: Raksti