Blogs
Ieguldījumi nākotnei

Nākotne ir tā lieta, ko neviens no mums tā īsti nezina, jo pasaulē var notikt daudz un dažādas lietas, kuras tā vienkārši nevar paredzēt un tādēļ nākotne visiem liekas miglā tīta. Bet tas nenozīmē, ka cilvēki nemēģina nākotni iegrožot un paredzēt, jo tieši šī īpašība ir tā, kas mūs atšķir no visām citām dzīvības formām, kuras mēs esam atklājuši. Cilvēki vienmēr ir centušies pareģot nākotni un to, kas varētu notikt, un tieši mūsu lielās smadzenes ir tās, kas mums mazāk vai vairāk ļauj to darīt atrodot sakritības starp vairākiem faktoriem un nosakot kas notiks nākotnē. Visspilgtākais piemērs par nākotnes pareģošanu ir Haleja komēta, kas ir komēta, kura riņķo ap sauli un ir redzama tikai ik pa 75 vai 76 gadiem, un cilvēks ir aprēķinājis tās orbītu, tāpēc var paredzēt, ka tā nākamreiz skars zemi jau tālajā 2061 gada 28, jūlijā un šo pareģojumu var izdarīt ar ļoti lielu precizitāti.

Tieši tādā pat veidā mēs vara arī veidot ieguldījumus savai nākotnei, jo uzzinot, cik % atdevi mēs vara iegūt no savas ieguldītās naudas mēs varam aprēķināt cik daudz mēs varam nopelnīt. Ja cilvēki dzīvotu vairākus simtus gadu, tad lielākajai daļai cilvēces vajadzētu tikai savos pirmajos gados nopelnīt pāris tūkstošus un ielikt šo naudu, lai tā aug ar procentiem, un jau pēc simts gadiem šie daži tūkstoši būtu pārauguši par miljoniem un dzīves lielāko daļu šis cilvēks varētu dzīvot kā bagātnieks. Bet cilvēki nedzīvo simtiem gadu, un visu dzīvi gaidīt naudas augšanu arī nav prātīgi, lai tikai vecumdienās varētu padzīvot kā bagātnieks. Tieši tāpēc cilvēki aizvien vairāk izvēlas nekādus iekrājumus un ieguldījumus neveidot, bet tā arī nav pareizā attieksme, jo vienmēr ir vajadzīgs tā saucamais nebalto dienu fonds, kur būtu noglabāta pietiekoša naudas summa, lai varētu izķepuroties no gandrīz jebkādām finansiālām ķibelēm.

Vienīgais veids, kā nodrošināt naudas augšanu ir tā saucamie aktīvie ieguldījumi, kur tu aktīvi seko līdzi visam, kas notiek finanšu tirgos un pie lielākām izmaiņām uzreiz rīkojies, lai savu naudu nepazaudētu. Pasīvie ieguldījumi parasti izklausās labi, un cilvēki kas tos izvēlas domā, ka viņu nauda ir drošībā, bet patiesībā, kā nesenā ekonomikas krīze pierādīja, tad šī nauda noteikti nav drošās rokās, jo baņķieri un tā sauktie naudas eksperti domā tikai par sevi nevis par saviem klientiem, un jo riskantākus darījumus tie veic, jo lielāks ir atalgojums, jo viņi taču strādā ar svešu naudu. Tāpēc tagad, kad liela daļa pasīvo investoru ir atsisti atpakaļ realitātē viņi sāk domāt kā šī visa investēšana un ieguldījumi strādā, lai varētu tos paši aktīvi nodrošināt un uzraudzīt.

No viena skatpunkta viss jau ir ļoti vienkārši un vajag investēt tajos vērtspapīros, kuriem ir liela un augoša vērtība, un ļoti mazi riska faktori, bet šādas ieguldījumu iespējas ir ļoti maz, tāpēc lai kļūtu par tiešām lielu speciālistu šinī jomā un atrastu zelta maliņu no visiem sliktajiem ieguldījumu avotiem ir jāmācas desmitiem gadu. Tāpēc parasti vislabāk ir jaunības dienās veidot savus biznesus, vai arī strādāt algotu darbu un strauji kāpt pa karjeras un atalgojuma kāpnēm ātri iegūstot lielu naudas summu, kuru pēc tam var izmantot ieguldot akcijās, valūtas fondos vai citos vērtspapīros un vairs par strādāšanu nedomāt. Mans un es domāju arī daudzu citu mērķis ir jaunībā nopelnīt pietiekoši daudz naudu, lai par to vairs nebūtu jādomā, un tas nemaz nav tik neiespējami, kā daudziem varētu likties!

About

Categories: Raksti