Blogs
Iesācēju pamācība investīcijās

investicijas iesacejiemIesācējam investīcijas un visas darbības var šķist sarežģīts un neizprotams process, taču patiesībā, investīcijas nemaz nav tik briesmīgas kā var pirmajā mirklī šķist. Ir tikai jāizprot visi ar tām saistītie procesi, un tad investīcijas var likties pat interesantas. Tāpēc es izveidoju nelielu iesācēju pamācību investīcijās, bet lietas, kuras būtu jāzina katram, kurš vēlas sākt nodarboties ar investīcijām.

Investīcijas ir lielisks veids kā ieguldīt naudu un pretī iegūt arī papildus ienākumus, tā vietā, lai turētu naudu krājkontā, jo mūsdienās augstie inflācijas rādītāji un zemās procentu likmes var ilgtermiņā nodrošināt tev stabilus ienākumus no tavām investīcijām.

Protams ar katru investīciju nāk arī riska faktors, to sauc par riska/ atdošanas izmaksām, jo
lielākajā daļā gadījumu saistībā ar investīcijām gadās tā, ka jo lielāks ir risks, jo lielāku naudas summu tu beigās iegūsi. Protams, tas nenotiek vienmēr un vienmēr pastāv liela iespēja, ka tu vari zaudēt naudu, tāpēc vienmēr ir jābūt uzmanīgam ko un ā tu dari.

Noteikti pirms iesaistīšanās investīcijās tev ir jāpajautā sev, kādi ir tavi finansiālie mērķi, kurus tu gribi sasniegt, investējot naudu dažādās vietās. Izlem vai tu vienkārši vēlies iegūt vairāk naudu, vai nodrošināt sev ienākumus vai varbūt tev ir padomā konkrēta summa, kuru tu vēlies nopelnīt investējot. Tad, kad tev būs skaidras atbildes uz šiem jautājumiem, tās tev arī palīdzēs izlemt brīdī, kad tev būs jāizvēlas – riskēt, vai tomēr ieguldīt naudu drošās investīcijās.

Pirms investīciju uzsākšanas tev vajadzētu arī izdomāt, kāds būs tavs laika posms, kurā tu vēlies sasniegt savus mērķus. Tas arī atļaus tev skaidrāk izlemt vai riskēt vai nē konkrētajos gadījumos. Bet, protams, neaizmirsti arī gan mērķus gan laika periodu nolikt tādu, kas ir reālistisks un sasniedzams, jo, ja tā nebūs, tad lielāks ir potenciāls, ka tu pazaudēsi visu savu naudu, cerot uz brīnumu un veicot milzīgu risku.

Labs padoms jaunajiem investoriem ir arī apzināties, kādas ir tavas attiecības un tava attieksme pret risku, kas nozīmē atzināties to, ka investējot tev noteikti būs jāsaskaras ar lielāku vai mazāku risku, bet tev ir jāsaprot cik liels ir risks, kuru tu varētu veikt. Jo riskantākas ir investīcijas, jo lielāka iespēja ir, ka tu peļņu iegūsi īsā laikā, taču lielāka ir iespēja arī, ka tu vispār vari neiegūt peļņu, tādēļ noteikti apdomā visus riska aspektus pirms sāc investēt.

Visbeidzot tev ir arī spēcīgi jāpiedomā pie sava finansiālā stāvokļa un finansiālās puses vispār. Tev ir jāsaprot, cik daudz reāli tu vari atļauties investēt, ņemot vērā visus kredītus, parādus, aprosināšanas un visas citas izmaksas, kuras ikdienā ir jāveic ikvienam cilvēkam. Šeit noteikti ir jāatceras, ka investīcijas ir ilgtermiņa process, tādēļ pirms investēšanas tev vajadzētu finansiāli sevi nodrošināt tā, lai ilgā laika periodā tev nebūtu nepieciešams piekļūt šai ar investīcijām saistītajai naudai. Un arī nebaidies jautāt palīdzību īpaši finansiālajos jautājumos cilvēkiem, kuri ir profesionāļi šajā jomā, jo zināšanas par finanšu procesiem var tikai palīdzēt tev tavās investīciju gaitās.

About

No comments yet Categories: Raksti