Blogs
Kas ir investīcijas?

investicijasVārdam investīcijas ir vairākas nozīmes un vairāki konteksti, kur katrā šis vārds nozīme kaut ko nedaudz savādāku, taču galu galā viss atduras pret kaut kā ieguldīšanu, lai iegūtu kādu labumu.

Vienkārši ar vārdu investīcijas bieži saprot laika, enerģijas vai citu līdzekļu ieguldījumu ar mērķi, ka nākotnē šis ieguldījums materializēsies.

Ekonomikas pasaulē ar investīcijām saprot jaunizbūvētu fabriku, mašīnu, māju un cita inventāra uzkrāšanu. Šādas investīcijas nenoved pie paša kapitāla, bet drīzāk pie kapitāla apjoma izmaiņām.

Bet finanšu lauciņā investīcijas ir naudas ieguldīšana kaut kādās vērtībās ar mērķi un cerībām uz kapitāla, disidenšu vai procentuāliem labumiem. Tā kā šādas ieguldījumu darbības ne vienmēr tiek pamatotas vai veiktas ar iepriekšēju analīzi un pārbaudi, tad bieži šīm investīcijām papildus iespējamam labumam līdzi nāk arī risks, jo ne vienmēr šīs investīcijas var rezultēties labuma gūšanā.

Un, par spīti šīm vairākām nozīmēm, koncepts investīcijas jau tika definēts ap 1700. gadu pirms Kristus dokumentā ar nosaukumu Hamurabi Kods, kurā tika definēts juridiskais ietvars darījumiem ar zemi. Vēlāk  tikai 20. gadsimtā atkal atsāka lietot šo terminu sakarā ar darījumiem ar akcijām, parādzīmēm un citām līdzīga veida lietām. Investīciju vietā biežāk gan lietoja terminu spekulācijas. Bet līdz 1950. gadiem investīcijas atkal bija atkal ieguvušas pozitīvu nozīmi un par spekulācijām tās arī mūsdienās sauc tikai tad, ja
darījumos pastāv ļoti augsta līmeņa risks.

Lai vai kā skatītos uz šo terminu investīcijas ar to visbiežāk saprot dažāda veida darījumus ar dažāda veida lietām, lai gūtu labumu, un, lai gan, ne vienmēr šīs investīcijas ir tās drošākās, tas tomēr ir ļoti strauji augošs un augsti atalgojošs bizness.

About

No comments yet Categories: Raksti