Blogs
Kas ir pasīvie ienākumi?

pasivie ienakumiPastāv dažāda veida ienākumi no aktīvajiem jeb nopelnītajiem ienākumiem līdz pasīvajiem jeb nenopelnītajiem ienākumiem un portfolio ienākumiem. Bet šajā rakstā es došu  jums nelielu ieskatu pasīvajos jeb nenopelnītajos ienākumos.

Pasīvie ienākumi ir ienākumi, kurus cilvēks saņem regulāri, un cilvēkam ir jāpieliek pavisam nelielas pūles, lai saglabātu šos ienākumus ilgā laika periodā. Pasīvie ienākumi nav algas izmaksas vai ienākumi, kuri tiek gūti no aktīvas biznesa darbības.

Ienākumi, kurus definē kā pasīvos ienākumus, var tikt iegūti tikai no diviem avotiem: īres jeb nomas aktivitātēm vai tirdzniecības vai biznesa aktivitātēm, kurās tu pats fiziski un materiāli nepiedalies. Dažreiz pie pasīvajiem ienākumiem pieskaita arī  ienākumus no kapitāla pieauguma. Tātad jebkura veida ienākumi, kuri saistīti ar tavu īpašumu, tā izīrēšanu, ar biznesu, kurā tu esi
iesaistīts, bet aktīvi nepiedalies, jebkuras dividendes vai procenti no īpašumiem vai bankas, kā arī ienākumi no interneta reklāmām un mājaslapām, no grāmatu pārdošanas un pat pensiju var pieskaitīt pie pasīvajiem ienākumiem.

Arī pasīvajiem ienākumiem tiek piemēroti nodokļi.

Lai gan bieži šie pasīvie ienākumi var būt nelieli vai dažreiz pat ļoti nestabili un neregulāri, tie tomēr ir lielisks veids, kā pelnīt naudu ilgtermiņā, jo izveidojot vienu projektu, no kura tu iegūsi pasīvos ienākumus, tu vari ķerties klāt nākamajam, un tikai pēc kāda laika atkal pavisam nedaudz pievērsties iepriekšējam – tā paplašinot savu redzesloku un biznesa darbības un reizē
pelnot naudu.

 

About

No comments yet Categories: Raksti