Blogs
Latvijas investīciju un attīstības aģentūra

Latvijas investīciju un attīstības aģentūra jeb LIAA ir tiešās pārvaldes iestāde. Tā atrodas Latvijas Ekonomikas ministrijas pārvaldībā. Tās mērķis ir attīstīt Latvijas uzņēmējdarbību, piesaistot ārvalstu investīcijas, kas tādējādi palielinātu konkurētspēju vietējā un pasaules tirgū. LIAA darbības sfēras sevī ietver Eiropas savienības fondu administrēšanu, atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un vēl citu mārketinga un inovāciju atbalsta projektu veicināšanu.

Šī iestāde ir dibināta 1993. gadā kā bezpeļņas organizācija. Tolaik LIAA nosaukums bija ”Latvijas Attīstības aģentūra”. 2003. gadā nosaukums tika mainīts uz LIAA, bet tobrīd tā vēl bija valsts aģentūra. No 2013. gada 1. janvāra šī ir tiešās pārvaldības iestāde. LIAA vēsturē ir arī vairāki zīmīgi notikumi. Pirmais no tiem bija 2005. gadā, kad organizācija saņēma Pasaules klases aģentūras jeb World Class Agency statusu no Pasaules Investīciju aģentūru asociācijas (WAIPA). Šī asociācija atzina LIAA par labāko investīciju aģentūru Centrālajā un Austrumeiropas reģionos sīvā konkurencē ar 164 citām investīciju aģentūrām pasaulē. 2008. gadā LIAA saņēma apbalvojumu par investīciju, kuras labvēlīgi veicina valsts politiku, piesaistīšanu. Gadu vēlāk tika saņemta atzinības no Eiropas Komisijas par labās prakses piemēru, veicinot uzņēmējdarbību. Šī veicināšana notiek, katru gadu rīkojot Latvijas inovatīvo biznesa ideju konkursu ”Ideju kauss”, kurš noris jau no 2007. gada.

Latvijas investīciju un attīstības aģentūra specializējas dažādu pakalpojumu sniegšanā. Daži no tiem ir informācijas sniegšana par uzņēmējdarbības sākšanu, finansējuma piesaistes iespējām, valsts atbalsta programmām un atbalsts uzņēmējiem, kuri vēlas paplašināt savas preces eksporta apjomus un meklē jaunus sadarbības partnerus citās valstīs. Viens no galvenajiem LIAA pakalpojumiem ir tiešo investīciju piesaiste. Šobrīd tai jau izdevies piesaistīt desmitiem miljonu investīciju, izveidot eksporta darījumus ar miljonos mērāmām naudas summām un izveidot simtiem darba vietu jaunajos uzņēmumos.

Lai būtu iespējams apkalpot jaunos uzņēmējus vai citus interesentus, LIAA ir izveidojusi klientu apkalpošanas zāli. Tajā darbojas organizācijas speciālisti, kuri piedāvā sniegt informāciju par investīciju projektu realizācijas iespējām, uzņēmējdarbības uzsākšanu, ārējās tirdzniecības veicināšanu vai par atbalsta saņemšanu no LIAA pārvaldītajām valsts atbalsta programmām.

About

Categories: Raksti