Blogs
Pasīvo ienākumu avoti

pasivie ienakumi - liknePasīvos ienākumus varētu aprakstīt kā ienākumus, kuri nodrošina, ka tava ieguldītā naudā it kā strādā tavā vietā, nodrošinot tev ienākumus pat, ja tu nestrādā.

Šie ienākumi rodas, tev kā investoram ieguldot savu naudu kādā projektā, kas tev arī nodrošinās pasīvus ienākumus. Šie ienākumi no viena projekta parasti nav pārāk liels, tādēļ parasti cilvēki, kuri pelna naudu ar šāda veida ienākumiem, vienlaicīgi strādā pie vairākiem projektiem, kā arī viņiem visbiežāk papildus pasīvajiem ienākumiem ir kaut kāda veida aktīvie ienākumi,
kuri nodrošina stabilus ienākumus.

Šādi pasīvie ienākumi parasti tiek iegūti no īpašumiem, dažādiem biznesa sakariem vai cita veida investīcijām. Lieliski pasīvo ienākumu avoti ir:

  • naudas uzkrājums ar lielāk procentu likmēm,
  • autoratlīdzība no tevis uzrakstītās grāmatas, mūsdienās e-grāmata ir lielisks veids kā  pelnīt naudu un sniegt savas zināšanas citiem,
  • sava īpašuma izīrēšana, vienalga vai tas ir dzīvoklis, māja, vai cits kustamais īpašums,
  • nauda no tavā mājaslapā izvietotajām reklāmām, kas gan ir efektīvāk, ja tavai mājaslapai vai blogam jau ir daudz apmeklētāju,
  • tā sauktais pūļa finansējums, jeb kopā ar citiem investoriem tu finansē kādu projektu, no
  • naudas aizošana ar procentu atmaksu.

Pasīvajiem ienākumiem ir vairāki plusi un vairāki mīnusi, kurus ir vērts apsvērt pirms uzsākt investēt.

Parasti pasīvie ienākumi lielākajai daļai cilvēku nāk no vairākiem ienākumu avotiem, kas rada nedaudz lielāku finanšu drošību, kā arī, protams, lielākus ienākumus. Šādi pasīvie ienākumi arī atļauj tev mazāk strādāt aktīvu dabu, jo tev ir papildus ienākumi, kuriem nav nepieciešama pārāk liela uzmanība, kā rezultātā tev ir vairāk laika, kā arī, protams, elastīgāks grafiks, kas ļauj tev darīt dažādas lietas, kā arī brīvāk plānot savu ikdienu. Un, ja papildus, pasīvajiem ienākumiem, tu arī strādā parastu darbu, šie ienākumi ir tikai kā finanšu stabilitātes un labklājības nodrošinātājs, jo tu vari nopelnīt papildus naudu, kas sniedz šo finansiālo nodrošinājumu.

Tajā pašā laikā pasīvie ienākumi sākumā var neienest daudz naudas, jo paiet laiks, līdz tavas investīcijas patiešām sāk pelnīt, tādēļ nepacietīgiem cilvēkiem vai gadījumā, ja tev uzteic ir nepieciešama nauda, pasīvie ienākumi nebūs piemēroti. Ja tu pelni naudu tikai ar pasīvajiem ienākumiem, šie ienākumi bieži atņem parastas darbavietas sociālos aspektus, tādēļ, ja tu esi ļoti ekstraverts cilvēks, kuram nepārtraukti in nepieciešams kontakts ar citiem cilvēkiem, tad pasīvo ienākumu bizness nebūs domāts tev.
Dažreiz pasīvie ienākumi var būt arī visai nekontrolējami tieši ienākumu ziņā, tādēļ neesi pārsteigts, ja tu nespēj kontrolēt ikmēneša ienākumu summu, kā tas teorētiski ir aktīvo ienākumu gadījumā. Un visbeidzot pasīvie ienākumi sevī ietver risku vispār nenopelnīt, jo ne vienmēr visi projekti izdodas, tādēļ, ja tu neesi gatavs ieguldīt savu laiku un līdzekļus šajos projektos, var necerēt uz pasīvajiem ienākumiem kā pamata ienākumu avotu.

Tātad ir daudz un dažādi veidi, kā pelnīt pasīvos ienākumus, bet pirms uzsākt šādu biznesu, noteikti ir jāatceras gan tā plusi, gan mīnusi. Un ja mīnusi tevi netraucē, tad noteikti sāc savu pasīvo ienākumu biznesu.

 

About

Categories: Raksti