Blogs
Vai jūs esat gatavi investīcijām?

investicijas vai tu esi tam gatavs.Investīcijas vienam var šķist ļoti vienkārša lieta, bet otram – kaut kas ļoti sarežģīts. Ja pirmais gadījums attiecas uz tevi, tad nebūt nenozīmē, ka tu patiešām esi gatavs sāks investēt, tādēļ šeit būs neliels raksts par to, kā saprast, vai tu patiešām esi gatavs investīciju biznesam.

Investīcijas ir lielisks veids, kā palielināt sava kapitāla vērtību vai kā vienkārši nopelnīt vairāk naudu ilglaicīgā periodā. Tajā pašā laikā investīcijas nozīmē arī risku – tev ir jāriskē ar savu naudu, lai iegūtu lielāku labumu no tās, un investīcijās vienmēr pastāv arī iespēja pazaudēt naudu. Tādēļ šeit būt 4 lietas, ko tev vajadzēt izdarīt pirms tu sāc investēt.

1. Tev noteikti vajadzētu nokārtot vai vismaz sakārtot visus savus parādus un kredītus, lai, gadījumā, ja tev tiešām sanāk pazaudēt samērā lielu naudas summu, tas nekaitē tavai parādu atmaksai un tavai finanšu situācijai kopumā. Tāpēc tev noteikti ir jānodrošina, lai tev parādu atmaksai būtu pietiekami daudz tā teikt “brīvā” nauda jeb naudu, kuru tu neieguldīsi investīcijās, lai tu spētu nokārtot visas šīs finansiālās saistības, vienalga kāda ir tava situācija investīciju pasaulē.

2. Noteikti pārliecinies, ka tavas finanses ir aizsargātas un labā stāvoklī pat, ja tev ilgāku laika periodu nav iespējams strādāt, piemēram, slimības dēļ. Pārliecinies, ka darbavieta tev nodrošina slimības maksu, kā arī visas ar apdrošināšanu saistītās lietas tev ir sakārtotas. Citiem vārdiem sakot, pārliecinies, ka pat tavas slimības vai neveiksmes investīciju lauciņā gadījumā, tu un tava ģimene būsiet nodrošināti.

3. Lai gan pensija var šķist tālu un ilgi, tev noteikti par to vajadzētu padomāt jau tagad, īpaši, ja tu plāno iesaistīties investīciju biznesā. Ir svarīgi, lai tu sāktu uzkrāt naudu pensijai jau samērā agri, jo bieži valsts nodrošinātā pensija ir nepietiekama, lai saglabātu esošo dzīvesveidu.

4. Un visbeidzot pirms sāc investēt pārliecinies, ka tev ir iekrājumi, kuriem tu varēsi piekļūt jebkurā gadījumā, jo investīcijās ir risks zaudēt tikpat daudz un vēl vairāk naudu, tādēļ noteikti nodrošini sevi un savu ģimeni ar iekrājumiem.

Ja tu jau esi padomājis par visām šīm lietām un izproti, kā investīcijas darbojas, tad droši varu teikt, ka vari sākt investēt, bet, ja kaut viens no šiem iepriekš minētajiem punktiem tev nav izpildīts, tad nopietni padomā, vai šis tev būtu labākais laiks uzsākt investīcijas.

About

No comments yet Categories: Raksti